Opowiadania prosto z życia...

e-opowiadania.pl

Ocena użytkowników:  / 14

Autor:Uczennica klasy 6

Tajemnicza szafa

Rozdział 1

-Kolacja! Sprzątnijcie ze stołu bo idę z kanapkami! -zawołała mama.

 Zaraz! Jeszcze trochę! Za chwilę! - wołaliśmy jedno przez drugie, bo szybkie usunięcie tego czym się zajmowaliśmy, było niewykonalne.

Nasz kuchenny stół jest wielki jak lotnisko. Gdy wszyscy siedzimy przy stole, czuję jakbyśmy byli oddaleni od siebie o lata świetlne. Nie przeszkadzając sobie nawzajem, możemy zajmować się tym co zaprząta nasze myśli. Ja uczyłam się do klasówki z matematyki. Jaś układał puzzle. A tata czytał gazetę. Pierwszy od swoich zadań oderwał się tata.

 Dobra! Dzieciaki robimy miejsce! - zarządził tata. I w ruch poszły puzzle Jasia, mój podręcznik, gazeta taty i notatki mamy.

–Zrobiliście miejsce, bo idę z talerzami ? - zawołała mama.

 Tak ! - zawołaliśmy chórem.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników:  / 1

 Wszystko jest możliwe

Autor: magicznamalina

Rozdział 1

 

Samochód właśnie zaparkował. Wysiadam z niego pośpiesznie i czekam aż tato wyciągnie walizkę z bagażnika. Zaparkowaliśmy na stacji żeby nie płacić za parking na lotnisku. Zostało nam do przejścia kilka metrów. Miedzy nami panuje cisza, a w mojej głowie chaos. Czy aby na pewno robię dobrze? Jeszcze mogę się wycofać i uciec spowrotem do swojego domu i nie zmieniać nic w swoim życiu. Żyć dalej z myślą, że kiedyś będzie lepiej i czekać na lepsze jutro. Jednak coś a raczej ktoś pociągnął mnie w tą przygodę, a ja z nadzieją w to zabrnęłam. Z amoku wyrywa mnie tato.

- Którego dokładnie wracasz i o której godzinie?

- 3 grudnia. Lądować będę jakoś około 1 w nocy.

- Dobra. Jeszcze się zgadamy. Tylko daj znać zaraz jak wylądujesz żebym się nie martwił.

Czytaj więcej...